09 October 2011

Makeup: Perfect line

Witajcie dziewczyny! Po wielu namowach postanowiłam, że co jakiś czas na moim blogu będą pojawiać się posty dotyczące makijażu.

Dzisiaj  wszystko na temat perfekcyjnej 'kreski'. Jest to bardzo uniwersalny makijaż, rewelacyjnie sprawdzający się w sytuacjach, gdy chcemy wyglądać nienagannie. Dodatkowo bardzo modny i wbrew pozorom łatwo go wykonać.

Jeśli jesteś debiutantką w malowaniu 'kresek' to głowa do góry, przed nami długie jesienne wieczory i dużooo czasu na cierpliwe próby przed lustrem :)

Kreski można malować stosując eyeliner lub kredkę - kwestia waszego wyboru. Często można spotkać się z opiniami, że kredką maluje się najłatwiej, a do zastosowania eyelinera trzeba mieć wprawioną rękę... Ja osobiście wybieram kredkę, ponieważ linia na powiece wygląda łagodniej niż malowana eyelinerem i mogę ją dodatkowo lekko rozetrzeć. Przy wyborze kredki nie wybierajcie zbyt miękkich, lub zbyt twardych - miękkimi trudno maluje się ładny kształt kreski, w ciągu dnia może się odbijać pod łukiem brwiowym, a twarde mogą wam podrażnić powiekę przy rysowaniu, na dodatek pigment nie będzie zbyt intensywny.

Od czego zacząć?

... od przygotawnia lusterka w miejscu dobrze oświetlonym - przy oknie bądź podświetlanej toaletce.

Krok 1

Bez względu na to czy używasz podkładu/korektora na codzień, polecam przed rozpoczęciem rysowania kreski naniesienie na górną powiekę niewielkiej ilości podkładu, korektora lub pudru. Dzięki temu wasza 'kreska' przetrwa cały dzień.


Krok 2

Naciągnij skórę powieki jednym palcem na zewnątrz, drugim ku górze.


Krok 3

Rozpocznij kreskę od wewnętrznego kącika oka, pociągnij kreskę wzdłuż rzęs, tuż przy ich nasadzie.
Jeśli pierwszy raz używacie eyelinera możecie pomocniczo wykropkować punkty przez które ma przebiegać linia. Linię zawsze możecie wyrównać/skorygować nanosząc kolejną warstwę eyelinera. Z kredką jest mniejszy kłopot, bo o ile nie malujemy kreski na wcześniej nałożone cienie, łatwo ją poprawić rozcierając niedoskonałe fragmenty.

Przy opadających powiekach nie prowadźcie kreski idealnie z linią rzęs! Wyciągnijcie ją leciutko do góry nad zewnętrznymi kącikami oczu - to da dużo lepszy efekt.


Krok 4

By dopełnić makijaż nanieście na rzęsy tusz.


Efekt końcowy:A tak w ogóle ...
Kreska wcale nie musi być nudna. Przy zastosowaniu kolorowych kredek i linerów można uzyskać spektakularny efekt na wieczorną imprezę :)! Miłego rysowania!
No comments:

Post a Comment