22 September 2013

Ślubne inspiracje: podziękowania dla rodziców


W polskiej tradycji ślubnej utarło się, że podczas przyjęć ślubnych nadchodzi moment gdy publicznie chcemy podziękować rodzicom za cały trud wychowania oraz przygotowania do dorosłego życia.
Młodzi zwykle decydują się na krótkie przemówienie, kwiaty oraz wszystkim znany utwór "Cudownych rodziców mam" Urszuli Sipińskiej. Ten ostatni mimo swych lat zawsze wyciska skutecznie łzy młodym, rodzicom i bawiącym się bliskim :) Ale co gdy chcemy rodziców trochę zaskoczyć?


Zastanawiałam się jak moglibyśmy przełamać ten przewidywalny punkt wieczoru i inaczej podziękować naszym rodzicom.

W sieci natknęłam się na krótkie filmy przygotowane przez narzeczonych specjalnie dla rodziców. Piękny pomysł zwłaszcza gdy możemy niespodziewanie zrobić mini seans na sali gdzie odbywa się zabawa. Jest to oczywiście wyższy koszt niż klasyczne kwiaty, ale naprawdę zostawia piękną pamiątkę rodzicom. Poniżej zamieszczam przykładową realizację MOV Studio :)Ten pomysł bardzo nam się spodobał, ale planowaliśmy inny pokaz na przyjęciu więc filmów mogłoby być zbyt wiele.

Innym bardzo wzruszającym prezentem jest album ze zdjęciami młodych. Niektórzy decydują się na sesje narzeczeńskie i robią z nich mini albumy. A nam przyszło na myśl by przedstawić w albumie naszą historię chronologicznie od narodzin aż do zaręczyn. Poprzeplatane zdjęcia moje i drugiej połowy pokazują jak dorastaliśmy, poznawaliśmy się zawzajem i zaręczyli... zostawiliśmy również kilkanaście stron pustych na zdjęcia ze ślubu :)
Nasze albumy zamówiliśmy na Pakamerze.pl, która nigdy nie zawodzi jeśli chodzi o oryginalne akcesoria ;)

Aby zachować atmosferę Spichlerza w którym planowane było przyjęcie, wybraliśmy albumy obite w sukno z haftami naszych inicjałów oraz motywem pudrowego różu od Papirell. Albumy mają pięknie postarzane kartki wewnątrz.
Papirell relalizuje indywidualne zamówienia dzięki czemu można bardzo mocno spersonalizować swój album zarówno haftem, kolorystyką i wielkością :)
Poniżej kilka zdjęć naszych albumów.

A Wy jakie ciekawe prezenty dla rodziców spotkałyście na ślubach?

xoxo

Nasz album dla rodziców od Papirell

A to inne albumy od Papirell:
1 comment:

  1. Mi się podobają te z inicjałami - po prostu wyglądają jak z innego świata. Są przecudowne :)

    ReplyDelete